Fájl feltöltés probléma smart linken keresztül

Sziasztok,
Lehetséges, hogy megosztott könyvtárba nem lehet feltölteni egy 8GB méretű fájlt vagy van méret korlátozás, például 4GB? Szabad tárhely van elég.
Smartlinken keresztül osztottam meg egy ügyféllel egy könyvtárat, többet sikerült is, ám 2db (5,1GB és 8,7GB) fájl feltöltésekor nem történik semmi. Új NAS felhasználó vagyok, az eddigi paramétereknél kaptam segítséget, de erre nem találtam választ.

Elméletileg nincs semmilyen korlát, hacsak nem állítottál be korlátozást.
Amit javasolnék, hogy először nézd meg, hogy a mappának/kötetnek, majd a felhasználónak adtál-e meg bármilyen korlátozást. Általában ilyenkor ez szokott lenni a probléma.
Ha ilyet nem csináltál, akkor jöhet a tovább keresgélés, viszont ahhoz meg tudod majd írni a NAS típusát, és a firmware számát. Amúgy pont ma jött ki egy újabb… Telepítsd is fel, hátha az is segít.

Köszönöm a választ! Nincs ilyen korlátozás beállítva.
Kerestem, de nem találtam sehol sem, hogy milyen fájlrendszer van beállítva. Ezt hol tudom megnézni? Erre tippeltem volna, hogy a formázáskor csak egyéb paramétereket, blokkokat lehet beállítani, de utólag megnézni sehol nem tudom. A rendszer csak a protokollt írja (Mac-et használok, AFP/AppleShare-t ír ki).
Megkaptam a fent említett fájlokat máshogy, be akartam másolni és nagyon nehezen indult el, de végül sikerült.

1 Like

Nézd csak, itt találsz ezekről több infót:
Quota (qnap.com)
Sharing a File or Folder Using Share Links | QTS 5.0.x (qnap.com)

1 Like

Köszönöm, de ezzel nem kerültem előrébb. A leírás szerint történt a megosztás.

Kellenének a rendszer adati. Milyen nas, mi a QTS verziója stb és akkor többet tudunk segíteni.

TS-453A
QTS: 5.0.1.2277
3 HDD van beépítve. A rendszer Statikus kötet, a másik kettő Vastag kötet.
Bios: QX47AR12
Szükséges lehet még egyéb infó?

Ez engedély vagy jogosultság gondnak tűnik innen.
Vezérlőpult > Jogosultságok > Kvóta menü

Nézd meg a megosztott mappa jogosultságait stb., mert lehet van rajta korlátozás. Ha erre megvan a válasz már azzal közelebb leszünk a megoldáshoz.

Nem volt kvóta beállítva.
Egyszerű smartshare volt url megosztással, jelszóval, írás engedéllyel.
Hamarabb gondolnék arra, hogy a Windows és Mac fájlrendszer különbségei miatt lehet ilyen gond, de helyi hálózaton nincs ilyen probléma, csak egyszer fordult elő egy ilyen távoli feltöltéskor.

Én ezt passzlom. Szerintem adj fel egy hibajegyet… Más esetleg???