Kezelőfelület (QHora - QuRouter)

Ahogy ígértem, csináltam két videót. Egyet a “telepítésről”, amit inkább nevezzük gyors beállítsának, valamint magáról a kezelőfelületről. Így Ti is láthatjátok, hogy mit tud a QuRouter, ami a QNAP által megálmodott router rendszerének a neve.

Pár érdekesség a telepítéséről. Összehasonlításképpen egy Netgear routerrel (Nighthawk X10).

  1. Nagyon gyorsan állt fel maga a rendszer, sokkal gyorsabban, mint azt vártam volna egy iparibb jellegű eszköztől.
  2. Az admin default jelszó beállítását követően rákényszerít a rendszer arra, hogy cseréld le. Ahogy az első videóban láthatjátok, hiába próbáltam kilépni a változtatásból, azonnal kidobott a rendszer.
  3. Nem igazán tudom eldönteni azt, hogy a beállítások mennyisége elég-e vagy sem, mert jobban még nem mélyedtem bele.
  4. Ugyancsak nem próbáltam összelőni a NAS-sal, de hamarosan azt is ki fogom próbálni.
  5. És amit fontosnak tartok kiemelni: ha nem értesz a routerekhez és a konfiguráláshoz, véleményem szerint ez az eszköz nem a te pályád - bár egyértelmű minden, de csak annak, aki érti is, hogy mi mit jelent. Vegyél inkább egyszerűbbet, bármely más népszerű márkából. Vagy kérd meg a rendszergazdád, hogy üzemelje be, és állítsa be.

Bekapcsolás, telepítés és firmware frissítés:

1 Like