Nas vagy QTS hiba?

Elméletileg, ha két lemez raid1 ben, teljesen szinkronban van ( ELMÉLETILEG) akár jó is lehet. Több lemeznél és más raid típussal biztosan széthullik a kötet. BÁR ha én írnám a szoftverét gondolnék arra, hogy ha ilyen szitu van akkor ne legyen para, hogy melyik lemez melyik vezérlőn van, hanem akár a lemez azonosítója alapján legyen a sorrend, akár a lemez egy részén elhelyezett adat alapján. De ha sata porthoz van kötve (nem tudom) akkor biztos nem tesz jót a csere. Más az sw és más a hw raid, nekem a 3ware és Lsi kártyáim határozottan jelzik a rossz sorrendet!
Nem kerestem még erre rá, mindig az volt az alap, hogy bármilyen raidet szigorúan abban a sorrendben raktam össze ahogy volt. Ha szerencséd van akkor ez másnak is az eszébe jutott a gyártóknál és akkor minden szép és jó:D SW raidnél szerintem akár mindegy is lehet…
Mellesleg ha biztos vagy benne hogy viszatetted az eredeti ramot akkor nézd meg ezt, hasonló móka és jól oldódott meg de levert közben a víz, pláne az adatok miatt…

Nézd csak:
“Bekapcsoláskor a NAS egy hosszút csipogott, majd a „szokásos „ indulásnak tűnő várakozás után a gép hátulján elaludt a hálókártya működését jelző mindkét led,”
Megvoltak a sípolások stb… szóval esélyes lehet hogy nálad is sérült a DOMon a rendszer. Namost ha van nálad egy másik ilyen nas… akkor annak a domját le kéne klónoznod, ártani nem árt…megspórolod azt a 20 frissítést … és jó eséllyel nem fog utána panaszkodni hogy a dom és a lemezen lévő rendszer nincs szinkronban.
Ez csak egy javaslat, de feltétlenül egyeztess a tulajjal mert azért ez nem olyan dolog, hogy csak úgy szétpakod ( a más cuccát) !

Sok sikert!!

Gábor