Nas vagy QTS hiba?

Hogy tudok itt privát üzenetet küldeni? Keresem, de nem találom :frowning: Mármint neked, mert látom, hogy van privát, de a boton kívül még senkivel se beszéltem ott és nincs hozzáadás, se itt a menüben…nem is értem.

1 Like

Segíts kérlek, mert megőrülök, hogy nem találom, hogy hol van olyan gomb, hogy privát üzenet küldése. Már nézegetem mindenhol, de leírást sem látok róla, hogy valami speciális lenne. Hol kéne látnom? Átjelentkeztem másik böngészőbe is, mert nem ez lenne az első, hogy valamit nem látszik az adott böngészőből, de ebben sem látom.

1 Like

Köszönöm a formot, emailban megkaptam és kitöltöttem :slight_smile:

1 Like

Kolléga, neked unalmas lehet az életed:) vagy Te vagy a vadász aki kedveli ha megtépi a medve:)
A lemezeket ha kivesszük rávéssük a sorrendet:)
A memre is hogy az a gyári:), bármit kiszedsz, teszed vissza a gyári dobozába, hogy ne hagyd szét. Szerintem ezt most megjegyezted. Amúgy Hynixet keress nekem az elmúlt 3 alkalommal ezek voltak a gépekben. De én is belepróbáltam mást is. Hasonló ereménnyel de a gyári visszatétele megoldotta a kérdést. Én még nem mertem rossz sorrendben visszatenni lemezeket, mert ha összevazadikor a kötet akkor ugyan úgy tudod majd olvasni mint ahogy leírtam. Fontos adatoknál ilyenkor néznek rád a kollégák és hívják a mentőket mert olyan fehér leszel mint fal. Most egyénként beültetted a bogarat, hogy van e erre valami gyári megoldás, lehet hogy a rendszer esetleg jelzi is? Szerzek két régi lemezt és megnézem. HA megvan jelzek mert most kíváncsi lettem. Nem mostanában lesz de felírtam a bakancs listámra.
34. pont összekeverni a raid tömböt.

Kitartás!
Gábor

Szia, kénytelen vagyok itt zavarni, mert már hívtam azt az úriembert,akitől kaptam a nas-t, hogy majd keresni fogtok, de ez még azóta sem történt meg. Szóval csak jelzem, hogy kedd óta becsomagolva itt a tartalék nas és vár rátok. Csak azért mondom, mert időnként meg kapom, hogy ki kellett volna már jelentkeznem, de nem tudom a metódust. Valamit nekem kell még csinálni? Arra az oldalra nem tudok beregisztrálni, ahonnan a form is jött.

A segítségetekért pedig nagyon hálás vagyok, mert sikerült lementenem az adataimat és számomra ez a legfontosabb. Ha esetleg meg mégis sikerülne segíteni a sajátomban is, az lenne a non plus ultra.

1 Like

Lehet, hogy túl hányaveti voltam és nem tudom, hogy végül eltaláltam-e a helyes sorrendet, de ahogy beraktam a lemezeket probléma nélkül azonnal működött minden. De majd én is kipróbálom, hogy ha lesz újra eszközöm :slight_smile:

Elméletileg, ha két lemez raid1 ben, teljesen szinkronban van ( ELMÉLETILEG) akár jó is lehet. Több lemeznél és más raid típussal biztosan széthullik a kötet. BÁR ha én írnám a szoftverét gondolnék arra, hogy ha ilyen szitu van akkor ne legyen para, hogy melyik lemez melyik vezérlőn van, hanem akár a lemez azonosítója alapján legyen a sorrend, akár a lemez egy részén elhelyezett adat alapján. De ha sata porthoz van kötve (nem tudom) akkor biztos nem tesz jót a csere. Más az sw és más a hw raid, nekem a 3ware és Lsi kártyáim határozottan jelzik a rossz sorrendet!
Nem kerestem még erre rá, mindig az volt az alap, hogy bármilyen raidet szigorúan abban a sorrendben raktam össze ahogy volt. Ha szerencséd van akkor ez másnak is az eszébe jutott a gyártóknál és akkor minden szép és jó:D SW raidnél szerintem akár mindegy is lehet…
Mellesleg ha biztos vagy benne hogy viszatetted az eredeti ramot akkor nézd meg ezt, hasonló móka és jól oldódott meg de levert közben a víz, pláne az adatok miatt…

Nézd csak:
“Bekapcsoláskor a NAS egy hosszút csipogott, majd a „szokásos „ indulásnak tűnő várakozás után a gép hátulján elaludt a hálókártya működését jelző mindkét led,”
Megvoltak a sípolások stb… szóval esélyes lehet hogy nálad is sérült a DOMon a rendszer. Namost ha van nálad egy másik ilyen nas… akkor annak a domját le kéne klónoznod, ártani nem árt…megspórolod azt a 20 frissítést … és jó eséllyel nem fog utána panaszkodni hogy a dom és a lemezen lévő rendszer nincs szinkronban.
Ez csak egy javaslat, de feltétlenül egyeztess a tulajjal mert azért ez nem olyan dolog, hogy csak úgy szétpakod ( a más cuccát) !

Sok sikert!!

Gábor

Szia! Lett megoldása az ügynek? Nálam szinte ugyanez a helyzet, csak egy TS-453D-vel.

Szia, hagy “állni” egy kicsit, elvileg ha a dual boot észreveszi, hogy nem áll fel akkor a másik partición lévő rendszer áll vissza. Elvileg. Hagyd hogy összedje magát. Ha nem akkor bekapcsolás után azonnal vedd el el tőle a tápot, ez után észr kell vegye a hibás indítást. Egy sípolás lesz a jó. Ha nagyon nem megy, dugj rá egy monitort és egy billt és meg tudod nézni , hogy hol akad el a boot.

Szia! Valóban az a tapasztalatom a TS-453D-vel, hogy idővel mindig elindul a NAS, de pl. ha egyik nap kikapcsolom, akkor a másik nap hiba nélkül elsőre indul ( bár ez sem mindig igaz), viszont ha egy hét múlva kapcsolom be, akkor csak fél óra próbálgatás és “állni hagyás” után indul csak el (elemcsere is volt benne már). Ennek mi lehet az oka? Ha nem indul, akkor annyira nem indul el, hogy még monitort rádugva sem látni semmit (első sípolás sincs). A boot legelején elakad, mintha várna valamire. Log-okban sincs semmi.

Nyáron, szabadság előtt kikapcsoltam itthon mindent. „Teljes” áramtalanítás. Hazatérve a gyerekek mesét akartak nézni. Bekapcsoltam az egyik eszközt és csak az tűnt fel hogy 20 perccel később sem látszik a TV menüjében. Persze amikor a gyerekek rá vannak kattanva akkor ez a 20 perc néha idegőrlő is lehet. Bekapcsolom másik eszközt dettó. Szóval kb háromnegyed óra alatt egyik eszközt sem sikerült életre lehelni, pedig vártam eleget. Többet is.
A megoldások: Az egyik eszközön ahol az egyik led pirosan világított mint kiderült az „történt” hogy az egyik HDD megadta magát. Az nem raid, sima médiatár zene és filmekkel. Tehát a megoldás az volt, hogy ki kellett fizikailag húzni az egyik lemezt ez után furcsa módon bekapcsoláskor rögtön egy csipogás ami mindig jó jel ( szemben az előző állapot semmi jelzéshez képest ( nincs csipogás ellenben egy led pirosan villogott ) ) Tehát az egy csipogás induláskor jó jel.
Ez megoldódott. Szerencsére azon a lemezen semmi nem volt vagy ha volt is lényegtelen így nincs adatvesztés de az furcsa számomra, hogy ha behal egy lemez, az eszköz így „reagál”. Véleményem szerint összeszedhette volna magát és szépen jelezhette volna, hogy helló az egyik lemeznek annyi…

A másik eszköz már nem volt ilyen egyszerű. Ez akár mit csináltam vele nem indult el. Az akár mi az a várakozás, ki be kapcsolás, ima, árolvasás, szidás. A megoldás az lett, hogy mindkét lemez ki. Bekapcsolás és furcsa mód egyből csipogott ellenben hagyni kellett vagy 15 percig majd még egy csipogás és utána kezdte látni a QFinder. Ez után kikapcsolás, lemezek vissza majd indult zökkenő mentesen.

Két dologra gondoltam. Az első hogy hosszabb idejű kikapcsolás esetén fsckzik a rendszer. Ez adatmennyiségtől függően tarthat bármeddig. Ez viszont azért nem valószínű, mert induláskor a szokásos boot folyamatoknak le kell futni a rendszer egy részének el kell indulni és ez a sípolással jelzi hogy okés minden és a lemezeknek pörögni kell szóval a szokásos indulási tüneteket kéne hogy produkálja. Nálam ez nem volt. ( lemezek pörögtek „adattekerés hang” nem volt ) led semmi.
A másik a táp hiba. Kimértem a táppal semmi baj. Azóta mindkét eszköz teljesen jól működik, ki- be kapcsolnak, állnak egy hetet indulnak elsőre.

Nem igazán értem mi lehetett három hát állás után ami mindkét eszközre így hatott. A rossz lemez az okés, így romlanak el dolgok, „tegnap még jó volt”…

Gyakorlatilag egyforma tüneteket produkál az én eszközöm is, én most havonta szinkronizálom a legfontosabb mappát egy külső lemezre biztos ami biztos alapon és nem izgulok.

A kedvenc mondatom az egyik kérdésemre egy külföldi fórumon, hogy „minek kapcsolod ki? Ez egy NAS…”. Nem álltam bele, de ennyi erővel az autót sem kéne leállítani, hiszen közlekedésre való, de ilyen érvekkel nem tudok mit kezdeni :frowning: én néha lekapcsolom őket, pl. amikor kitisztítom a ventiket… meg amikor elmegyek hosszabb időre. PC-knél a bios elem fogja meg a boot folyamatot… szóval az elem csere még esélyes lehet, de erre már csak gondoltak a tervezők… :smiley:
Nálam minden működik… de persze a kérdés megoldatlansága és hogy bármikor előjöhet ez, zavar.

Gábor

1 Like