QNAP NAS garancián túli javítás/szervíz elérhetősége

Kb. tíz éves QNAP T-459+ hálózati interfész-hiba javításával Magyarországon foglalkozik-e valaki?

(A NAS leszakad a hálózatról, ki-bekapcsolás után - egyelőre még - helyreáll.)

Szia,

Mindkét LAN portal tapasztalod a hálózatról való lecsatlakozást?

Trunk-ben van a két port. Próbaként az 1-es port kábelét kihúztuk a bejegyzés napján,
azóta egyelőre nem volt leakadás, ami azt is jelentheti, hogy az a port volt a tettes,
meg azt is, hogy nem biztos …
A QTS verziója 4.2.6.20210327 (elvileg ebből nincs újabb ehhez a típushoz).

Szia, nagyon hasonló a bajom egy másik nassal. Mindnen frissítés után újraindul és nem elérhető addig amíg fizilailag ki nem húzom a kábelt a tőle 20méterre lévő tűzfalból ( tehát nem a NAS csatlakozót piszkálom ) és utána azonnal helyreáll a kapcsolat. Az egyik frissítés után kezdte el. Sajnos nem emlékszem hogy melyik volt de nagyjából november - december tájákénán. Azért volt kellemetlen, mert szabadságon voltam és péntek este dobtam egy frissítést. Hétfő hajnalban telefon, hogy bizonyos szolgáltatások nem elérhetőek. … A kérdésemre, hogy minden világít e rejta a válasz igen. Bementem, kábel ki be minden ok. Örvendünk. Követlező frissítés dettó. Nem Én nem dugtam át másik portba, mert sosem a nason lévő csatit mozgatom. Az lett a megoldás, hogy frissítés után nem sokkal a tűzfalon lekapcsolom a portot majd visszakapcsolom. Ez valóban nem normális, de hajaz arra a problémára, hogy itthon rendszeresen kapok a virtiális switchtől üzenetet, hogy nincs hálózat. ( de az üzenet átjön és persze be is tudok lépni, tehát van.). Tehát lehet hogy ahogy nálam is, megoldotta, egy időre. ( Nálam szintén az 1.es porttal van ez a jelenség, TS-453A)