SSD-k elhasználódása a NAS-ban

Amit én használok NAS-t, abban csak M.2 SSD-k vannak, általában csak a funkciókat próbálgatom, meg a HD Station-ön keresztül videót nézek a YouTube-ról.

Ennek a “nem használatnak” tükrében, eléggé meglepőek az alábbi képek:


A Samsung 860 Evo, ami még egy éves sincs, élettartamának majdnem 20%-át elvesztette, úgy hogy abszolút nem hazsnáltam. Na jó, kb 80GB-t írtam rá és letöröltem.

Szerintetek ez normális? Illetve valaki tud ajánlani jó SSD-t? Az Adata nem tűnik rossznak, de még ő is eléggé új.

1 Like

Szia,

Nekem Kingston ssd-k vannak benne és jelenleg így állnak:

1 Like

Egy Samsung 860 evo-t már leírtam. Igaz cache volt és sok volt a p2p, azt meg nem szereti az SSD…
Enterprise környezetben ennyire nem rossz a helyzet, de az overprovisioning 20%-ra van állítva mindegyiken.

1 Like

Igazából meglepő, de egy kevésbé gyors és drága SSD-vel, például az Adata SU630-cal, vagy egy Patriot Bursttel sokkal jobb tartósságot lehet elérni. Például, ha valaki képeket szerkeszt, meglepően nem használódnak el… Oké, persze az OP azért szükséges.

Nálam SAMSUNG 970 EVO így néz ki.

Próbáltál rajta esetleg egy tesztet futtani? Szerintem érdemes lenne, hátha akkor több infót is meg tudsz róla.
Amúgy nekem ez fura, mert én mondjuk gyorsítónak használom az SSD-ket, és azokból kettőt már vagy 3 éve benne vannak. Mondjuk az nem Samsung, hanem Origin Storage Inception, de nem hinném, hogy sokkal drágábbak voltak. Már nem emlékszem…

Szia, mióta van figyelmeztetés?

Szia,

Kb 2 hónapja került nullára. A konfiguráció amiben volt TS-653B-8GB QM”-2P QTIER.+VJOB TS-653A+TS-653B. Kizárólag PLEX futott rajta. A TS-653B megdöglött amit gariban javítottak. Utána random újraindult a javított TS-653B. Nem lett megoldás rá, cseréltem egy TVS-882-32GB-ra+ QTIER 2TB+4TB Cache RAID 10-ben. Most hibátlan.
A két nullás SSD átkerült egy TS-351-be Cache rend only-nak. »Eddig nem okozott hibát, de nem is érezni a jelenlétét. Várom mikor döglik meg.

6db QNAP-ot használok és lassan kiderül számomra hogy a valós teljesítmény és a marketing mantra nem stimmel.

Üdv:Jani