TS-832PXU-RP jelszó váltás gond

Sziasztok,
A fenti eszközt anno domainbe raktam, de az újraindítás, frissítés olyan dolgokat produkált, hogy kivettem.
A jelenlegi renddszer 5.0.1.2448. A jelenség hogy a vezérlőpult az ikonról nem elérhető a bal felső főmenüből igen. jelszót akarok váltani az üzenet: “A felhasználói jelszó módosítás nem sikerült.”
ekkor már kezdett gyanús lenni a dolog, reboot, de semmi változás.
Gondoltam van parancssor. akkor majd ott:
[~] # sudo passwd hoffmanp
Changing password for hoffmanp
New password:
Retype password:
passwd: can’t create ‘/etc/config/shadow+’: No space left on device

Ránéztem a df-fel mi újság, persze hely van minden drive-on.

passwd: can’t update password file /etc/shadow
[~] # df
Filesystem Size Used Available Use% Mounted on
none 204.0M 169.9M 34.1M 83% /
devtmpfs 1.9G 64.0K 1.9G 0% /dev
tmpfs 64.0M 4.9M 59.1M 8% /tmp
tmpfs 1.9G 2.1M 1.9G 0% /dev/shm
tmpfs 16.0M 0 16.0M 0% /share
tmpfs 16.0M 0 16.0M 0% /mnt/snapshot/export
/dev/md9 499.5M 303.0M 186.2M 62% /mnt/HDA_ROOT
cgroup_root 1.9G 0 1.9G 0% /sys/fs/cgroup
/dev/mapper/cachedev1
10.7T 1.9T 8.7T 18% /share/CACHEDEV1_DATA
/dev/md13 417.0M 351.0M 66.0M 84% /mnt/ext
tmpfs 32.0M 27.3M 4.8M 85% /samba_third_party
tmpfs 48.0M 512.0K 47.5M 1% /share/CACHEDEV1_DATA/.samba/lock/msg.lock
tmpfs 16.0M 0 16.0M 0% /mnt/ext/opt/samba/private/msg.sock

Látott már valaki ilyent?
Ötletek?

Üdv: Hofi

Hát, kötve hiszem, hogy bárki látott már ilyet. Szerintem írj a supportnak és remélhetőleg ők válaszolnak rá gyorsan. És gondolom ők belemásznak távolról és valamit kiügyeskednek. Mert ezt kb máshogy nem lehet megoldani.

Írtam nekik, de közben meg is oldottuk. A RAID tömb egy meghalt QNAP-ból került át. Valószínűleg néhány hiba is jött vele. Hiába csináltunk full restore-t nem oldotta meg. A végén kivettük a Disk-eket így már sikerült egy teljesen új rendszert csinálni. a gond másik felét egy alap hiba okozta, a cachben valami be volt ragadva. A cache törlés azt a felét is megoldotta.
A problémák akkor kezdődtek mikor domainbe raktuk a NAS-t, illetve a NAS-okat. Extrém boot time, órákon át nem elérhető GUI. Anno openfilerrel is mentünk így ott ezzel semmi gond nem volt.

1 Like

Jahhh. Hát ezt nem mondtad!? :slight_smile:
Arra én is ezt tudtam volna tanácsolni, de el sem tudtam képzelni, hogy ezt hogy szedted össze, szóval inkább nem akartam okoskodni, mégiscsak fontos adatok is lehetnek ott…
Amúgy azért javaslom, hogy 3-5 évente kukázd a lemezeket…