TS-X53A BIOS és EC firmware frissítés

Sziasztok,

Szeretném a segítségeteket kérni a fenti témában!
Sztori röviden (vagyis próbálok rövid lenni):
Hozzám került Egy TS-453A gép működő állapotban, ami nem teljesen igaz, mert voltak hibái:

  1. Státusz kijelző az elején folyamatosan “Booting System” felirat pörgött/pörög
  2. Kidobált állandóan myQnapCloud Link-ből az eszközön.
    Az első hibajelenséggel kezdtem el foglalkozni, keresgéltem a hibára, de nem sokmindent találtam. Valahogy a BIOS és EC frissítés felé terelődtem és nehezen találtam is frissítési fájlokat. SSH-n keresztül megsináltam a frissítést, ami a BIOS-t és az EC-t is frissíti. A furcsa az volt, hogy az EC telepíteni kívánt verziójának száma azt hiszem talán kettővel vagy hárommal korábbi volt a BIOS-é talán kettővel frissebb (én hülye nem jegyeztem meg a korábbi verziókat sajnos). Tehát megcsináltam a frissítést, ami végig is futott, de a végén kiírta, hogy az EC-t nem tudta frissíteni. Ekkor jött az újraindítás. Azóta teljesen halott a gép. Bedugom venti nem indul ledek teljesen sötétek, nem bootol.
    Annyi lenne felétek a kérdésem, hogy nincsen e valakinek itt esetleg korábbi BIOS .bin fájlja?
    Tudom, hülye voltam, nulla tudással nem kellett volna ezzel játszani, de ez van.
    Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!

Szia,

Itt találsz információt: Firmware Recovery - QNAPedia

Egy lehetséges megoldás:

1 - A NAS kikapcsolása a bekapcsológomb 10 másodpercig tartó megnyomásával.
2 - Vegye ki a merevlemezeket (emlékezve a sorrendre)
3 - A NAS bekapcsolása
4 - Ezúttal merevlemezek nélkül indul a NAS.
5 - A NAS normál kikapcsolása
6 - Helyezze vissza a merevlemezeket a sorrend megtartásával.
7 - A NAS bekapcsolása
8 - A NAS elindul, és minden adat elérhető.

Szia,
Köszi az infót, ismerem ezt az oldalt, már egy párszor jártam ott. A helyzet az, hogy ennél kicsit komolyabban bele kell ebbe nyúlni, mert már külső usb-s programozóval kell rátenni a BIOS ic-re a dolgokat. Ezért keresem magát a korábbi QX47AR23.bin fájlt. Azt hiszem ez a verzió volt rajta eredetileg, amit meg SSH-val rátettem az meg a QX47AR25.bin, na ettől döglött meg teljesen. :laughing:
Ha esetleg ilyen lenne valakinél, vagy ez a verzió van valakinek a TS-453A-ján és esetleg le tudná menteni, azt nagyon megköszönném!
Ja és még egy nagyon fontos dolog: Nem mindegy az sem, hogy melyik procival szerelték a TS-453A-t, ugyanis kétfajtával ment: N3160 (ehhez tartozik a fent említett két verzió) és az N3150.

Azért kíváncsi lennék, hogy amikor kivetted a diskeket és úgy próbáltad meg elindítani akkor mi történt? Mert ez a hibajelenség kizárólag 2 alap dologra vezethető vissza:

  1. A rendszer sérült vagy hibás diskek ( mindegy milyen okból, ilyen néha van )
  2. Hardverhiba

Mindkét esetben más megközelítés kellett volna. Azért, hogy egy kis lelkesítés is legyen az egészben, pár hónapja egy komolyabb alaplapi hibát is ki tudtunk javítani egy kis közös kooperációval, szóval mielőtt mindenki Öngyógyításba kezd, inkább előbb kérdezzen.

Utánajárok hátha be lehet szerezni a fileokat amiket szeretnél, de sajnos ez jó eséllyel nem oldja majd meg a helyzetet.

1 Like

Megoldódott, este megírom a részleteket….
Azért nem bánom, ha meg lesznek a fájlok! :wink:

1 Like

Köszi a megoldás mindenképpen hasznos infó lenne, legközelebb már valakinek nem kell majd átmennie azon amin neked.

1 Like