Mappa tulajdonságok

mappa
Sziasztok,
van annak valami jelentősége, hogy egy mappának, vagy almappának ki a tulajdonosa?
Ha ezt a felhasználót letörlöm, mi lesz a azokkal a mappákkal, ahol tulajdonos volt?

Kösz: Im

Szia,

Beállítástól függ, de alap esetben nem férsz majd hozzá.

Meg tudom változtatni a tulajdonost?

File Station:
Jobb klikk az elemen/Tulajdonságok/Hozzáférési jogok

Nekem ilyen nincs.
Ez van a Tulajdonságok fülön:tulaj

És az engedély fülön meg ez:
enged

Biztos a QTS 4.2.5 miatt van.

Akkor egy frissítés mindenképpen jót tenne.

Akkor:

Megosztott mappák:


Következő lépés:

Első lépés, hogy kijelölöd a mappát és a sor végén a megosztott mappa engedélyeinek a szerkesztésére kattintasz
Következő lépés:

A hozzáadás gombot megnyomod majd kiválasztod azt a felhasználót vagy csoportot akinek még legyen joga a mappa használatához.
Utána már nem gond ha törlöd az eredeti felhasználót.

Köszi, inkább nem kísérletezem. Olyan nagy katyvasz van már a mappák tulajdonosai között, hogy inkább hagyom az egészet. Még ilyen tulajdonost is találtam: httpdusr. Ilyen sose volt. Az egyik mappának X a tulajdonosa, annak az almappájának már Y, majd annak az almappájának megint X.
Az imi felhasználóval, ha belépek hibásan működik a QTS, ezért akartam törölni.

Azt sem értem a laptopomat miért quest-ként jelöli, mikor imi2 felhasználóval lépek be.


A vendég hozzáférés mindenhol le van tiltva.

Vagy fut vagy futtatál Apache web szervert és annak az alapértelmezett felhasználója

Köszi, igen kiderült a fiam működtetett ilyet. Nagyrészt sikerült helyrehoznom a jogosultságokat. A hiba a laptopomban volt.
Illetve még mindig van egy hiba. A laptopom, minden bekapcsoláskor több százszor belép a Nasba quest-ként.


Ez sikerül is neki.
Tudja valaki, mit állítsak a gépemen, hogy ezt ne csinálja, és mit a Nasban, hogy ne engedje?

Kösz:
Im

Hálózati meghajtók vannak felcsatolva?

Igen, a NAS, gondolom ezért akar beSambázni, de miért 280 szor?

Ez jó:-) Egyelőre nekem sincs ötletem, de utánajárok.