TS-228 rendszerprobléma

Tisztelt Blog!

Van egy QNAP TS-228-as NAS-om, ami egy hete “eldobta” a beállított nevét, addig teljesen jól működött.
Csináltam rajta jelszó visszaállítást, mert az általam beállítottal már nem engedett be. A visszaállítás után bár elindul a belépés, de csak forog a loading a keresőben.
A Qfinder pro-ban ha a beállításokra lépek, elindul, majd lezárja a programot, kilép.
A rajta lévő adatok igen fontosak lennének, ha lenne bármilyen ötletük, szeretettel fogadom.
Előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Balázs

Helló,

A factory resetet próbáltad rajta, vagy csak a jelszóvisszaállítást? Mert nem mindegy.
Javaslom a factroy restet, abból is, azt, ahol nem vesznek el az adataid. Ha gondolod leírom a lépéseket.

Helló!

Köszönöm a segítséget, igen, próbáltam, bár meghajtó nélkül. Akkor a rendszer, mintha új lenne, bebootolt, majd kérte az új HDD-t inicializálásra. Visszatettem a régit, megint semmi.
Szerencsére a QNAP support-nál megoldották a problémámat. Kellett hozzá egy külső USB-s HDD ház, illetve az általuk javasolt R-linux alkalmazás (Data Recovery and File Undelete freeware for Linux files) és az adataim tegnap óta ott vannak egy külső winchesteren.

Üdvözlettel:
Balázs

Uhh. Oké. Akkor végül sikerült, bár kényelmetlenebb módon, mint ahogy én gondoltam volna.

Érdekes eset, és a NAS végül működik? Mert ez nem derül ki, tuti hogy nincs adatvesztés de azért jó lenne az okot is megtudni.

1 Like