QNAP Free tárhely

Sziasztok

Ma kaptam egy levelet, hogy a Qnap ad ingyen 16G tárhelyet. Beléptem és két kattintással aktiválható. 16Gb van ingyen. Ez látszólag nem tűnik soknak de átgondolva az. Nem a 120 Giga képet és videót kell feltölteni, fontos doksikból meg bőven sokat kell összepakolni, hogy ennyi legyen. Lehet pl. egy cégnek az alap dokumentumai, ami tapasztalatból mondom, hogy sosem vannak jó helyen amikor kell! Pl egy aláírási címpéldány. Fel lehet tölteni persze titkosított fájlokat a nagyobb biztonságra törekvőknek vagy bármit, a képen látszik, hogy német szervert választottam de ezen felül van más is, én csak a sebesség miatt gondoltam. Aki biztonságra törekszik választhat NAS közeli szervert is:D

A HybridMounttal és a HBS 3 Hybrid Backup Synccel elvileg be lehet monuntolni a nasra és lehet rá mentést készíteni, ezt még nem próbáltam de hasznos lehet. 16G az pont az, hogy védett tartalmakra iszonyat sok, másra meg nagyon kevés, nekem egy 4G-s virtual XP nek lesz a védett helye, mert ilyet már nem tudok csinálni többet! Nem kell itthon tároljam de mégis biztonságban van!

Érdemes kipróbálni.

Rónay Gábor

Igen, ezt a Computex alatt jelentették be, voltak ezzel kapcsolatban fenntartásaim. Azonban ott bemutatták, hogy hogyan lehet rá mentéseket csinálni és tényleg egész jól működött. Amúgy feltettem nekik azt a kérdést, hogy a QNAP mennyire szeretne elmenni a virtuális megoldások irányába, magyarul ez azt jelenti-e, hogy a jövőben inkább a vállalatokra akarnak-e koncentrálni a vasakkal és a konzumerekre meg ezzel a megoldással, de sajna nem kaptam rá választ.

16G ma már szinte nulla tárhely. Jó reklám. Sok felhasználóval mondjuk sok 16G okozhat meglepetést de szerintem ez így bevezetés alatt nem okoz nekik gondot. Biztos hogy cégekre mennek, a magán emberek nem tudom hogy fizetnének e érte. Megbízható cég, “régi” szóval ha okosan csinálják ez nekik plusz bevétel, kis ráfordítással valami saját infrastruktúrával én is ezt csinálnám. Nekem jó 7-8 ilyen szolgáltató és megvan mindenről a mentésem ami fontos:) :slight_smile: Elég keleteurópai megoldás:) De mondok egy élő példát. egy cég adatbázismentése pont ilyenre megy persze titkostíva 7 nap fér el a tárhelyre és rotál free. Akinek Qnap cucca van az szerintem tudja használni, és jó. Aztán meglátjuk hová megy az árveseny. A Google is freevel kezdte aztán már a ránézésért is fizetni kell…

Elméletileg 5-ödébe fog kerülni mint a Google. Legalábbis az előzetes tervek alapján. Tehát nagyon olcsó lesz.